Zmiana koloru oczu

Zmiana koloru oczu

Zmiana koloru oczu – czy to bezpieczne?

Kolor oczu można bardzo łatwo zmienić przy pomocy soczewek kontaktowych. Po co to robić? Niektórzy nie są zadowoleni z barwy swoich oczu, uważają ją za nijaką, mało wyraźną bądź niepasującą do karnacji czy koloru włosów. Inni zmieniają kolor dla zabawy, bo lubię eksperymenty i częste zmiany wizerunku. Jeszcze inni zakładając kolorowe soczewki chcą ukryć jakąś wadę, np. heterochromię. Heterochromia to nieszkodliwa wada genetyczna polegająca na tym, że osoba dotknięta wadą ma oczy w odmiennych kolorach bądź na jednym oku różne zabarwienia. Zmiana koloru oczu jest często pożądana przez osoby dotknięte tą przypadłością.

Zmiana koloru oczu na stałe

Okazuje się, że kolor oczu można zmienić na stałe. Zabieg wszczepienia kolorowego implantu staje się coraz bardziej popularny, a mimo to decyduje się na niego niewiele osób, bo operacja jest ryzykowna. Czy warto ryzykować utratą wzroku po to, by zmienić kolor tęczówki? Odpowiedź nasuwa się sama, mimo to operacje pokrycia tęczówki oka specjalnym implantem nie są aż taką rzadkością, szczególnie za granicą. Oprócz tego wykonuje się tzw. tatuaże oka, a konkretnie pokrywa barwnikiem (za pomocą igły) białko gałki ocznej. Brzmi strasznie, prawda?

Zmiana koloru oczy za pomocą soczewki kontaktowej

Istnieje znacznie prostszy, tańszy i bezpieczniejszy sposób na zmianę koloru oczu. Wystarczy założyć kolorowe soczewki kontaktowe. Umożliwiają zarówno delikatną zmianę, tj. podkreślenie naturalnej barwy tęczówki, jak i zmianę diametralną – uzyskanie skrajnie innego koloru oczu. Soczewka kolorowa wygląda tak samo jak zwykła soczewka korekcyjna z tą różnicą, że jest pokryta specjalnym barwnikiem. Oczywiście zmiana koloru oczu w tym przypadku nie jest trwała. Inny kolor mamy tak długo, jak długo nosimy soczewkę. Soczewki kolorowe również mogą korygować wady wzroku, nie występują wyłącznie w wersji „zerowej”. Podobnie jak przezroczyste soczewki korekcyjne występują w różnych wariantach, mamy do dyspozycji zarówno soczewki jednodniowe, miesięczne, jak i półroczne.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *