Akcesoria optyczne do okularów

Akcesoria optyczne

Przydatne akcesoria optyczne – przegląd

Akcesoria optyczne mogą być modnym gadżetem, który wraz z ciekawymi oprawkami okularów przeciwsłonecznych dopełni całości stylizacji. W przypadku osób, które na co dzień muszą nosić okulary korekcyjne lub soczewki kontaktowe, funkcja estetyczna także jest istotna, jednak mniej ważna, aniżeli funkcjonalność artykułów optycznych.

Czym są akcesoria optyczne?

Akcesoriami optycznymi nazywamy przedmioty, które mogą służyć do przechowywania i bezpiecznego użytkowania okularów. Są to dodatki do okularów, które znacznie ułatwiają okularnikom codzienne funkcjonowanie. Posiadanie akcesoriów optycznych nie jest obowiązkowe, jednak warto się w nie wyposażyć dla własnego komfortu. Część akcesoriów możemy otrzymać bezpłatnie w momencie, gdy decydujemy się na zakup okularów. Inne znajdują się w szerokiej ofercie sklepów i salonów optycznych.

Popularne akcesoria do okularów

W grupie tej znalazły się akcesoria optyczne, które pomagają w utrzymaniu okularów w dobrym stanie i w czystości. Akcesoria, które chronią soczewki i oprawki przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także pozwalają na sprawne usunięcie zabrudzeń czy konserwację poszczególnych elementów.

Etui okularowe

Podstawowym produktem z kategorii popularnych akcesoriów do okularów jest etui. Etui okularowe to zwykle twarde pudełko, które skutecznie chroni okulary przed zgnieceniem, pęknięciem po upadku z wysokości czy zarysowaniem w momencie, gdy przenosimy okulary w plecaku albo damskiej torebce. W sklepach z okularami (sprawdź ofertę tego sklepu) znajdziemy także miękkie etui, najczęściej w formie woreczka ściąganego sznurkiem. Miękkie etui jest lekkie i zajmuje mniej miejsca, dlatego ma wielu zwolenników, niemniej nie chroni okularów tak dobrze, jak etui twarde.

Ściereczki i czyściki

Bardzo często zdarza się tak, że kupując okulary, klient otrzymuje gratis etui i ściereczkę. Ściereczkę warto nosić w etui przez cały czas, bowiem stanowi dodatkową ochronę przed uszkodzeniem oprawek, poza tym nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać. Przydaje się szczególnie często wówczas, gdy w ciągu dnia wielokrotnie zdejmujemy i ponownie zakładamy okulary, albo mamy tendencję do ich poprawiania i dotykania. Ciekawą alternatywą dla ściereczek z mikrofibry są czyściki do okularów.

Zestawy do konserwacji

Akcesoria optyczne to także produkty, które służą do wykonania drobnych napraw oraz do konserwacji okularów. Zestawy do konserwacji mogą składać się z miniaturowego śrubokręta i środka do konserwacji elementów metalowych, utrzymujących nanośniki czy zauszniki we właściwiej pozycji.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *