optyk bielsko

Optyk Bielsko – dobór okularów do kształtu twarzy

O tym, że oprawki okularowe powinny być dopasowane do kształtu twarzy, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Źle dobrane oprawki mogą jedynie podkreślić mankamenty i sprawić, że twarz będzie wyglądała na jeszcze szerszą czy jeszcze bardziej podłużną. Natomiast właściwie dobrane okulary sprawią, że będzie wyglądała na proporcjonalną, ostre rysy zostaną złagodzone, a atuty podkreślone. W doborze odpowiednich doprawek pomoże optyk Bielsko, który ma odpowiednią wiedzę na temat kształtów twarzy i wie, jakiego typu oprawki dobrze wyglądają na twarzy okrągłej, trójkątnej czy kwadratowej.

Przyporządkowanie twarzy do określonego typu

Zanim, w poszukiwaniu odpowiednich dla siebie okularów, odwiedzimy salon optyczny, warto byśmy spróbowali przyporządkować swoją twarz do któregoś typu. W Internecie znaleźć można mnóstwo publikacji na temat kształtów twarzy, ale o ile dość łatwo potrafimy przyporządkować do któregoś z nich twarz zupełnie obcej osoby, o tyle z własną mamy więcej problemów. Trudno jest obiektywnie ocenić symetrię własnej twarzy, trudno zdecydować, czy jest bardziej owalna, czy okrągła, zwłaszcza gdy w ostatnich latach towarzyszyły nam znaczne wahania wagi.

Aby przyporządkować swoją twarz do określonego typu, należy zacząć od zdobycia informacji na temat tego, czym każdy z nich się charakteryzuje. W dalszej kolejności warto dobrze przyjrzeć się swojej twarzy w lusterku i wyeliminować te typy, które z pewnością nie są zbieżne z kształtem naszej twarzy. Jeśli wciąż zostało kilka propozycji, a wybór jednej z nich sprawia wiele problemów, warto przyjrzeć się swojej twarzy na zdjęciach.

Optyk Bielsko – pomoc w doborze okularów

Wiedza na temat posiadanego kształtu twarzy z pewnością ułatwi dobór okularów. Oczywiście niemałą pomocą służy tutaj również optyk Bielsko, który zwróci również uwagę na kolorystykę oprawek czy rozstaw soczewek.

Jeśli chodzi o dopasowanie okularów do kształtu twarzy, uważa się, że w przypadku twarzy okrągłej, najlepiej wyglądają okulary kanciaste o stosunkowo wąskiej soczewce. Najlepsze będą zatem modele prostokątne, które optycznie wyszczuplą i wydłużą twarz.

Twarz owalna uznawana jest za idealnie proporcjonalną. Osoby o tym kształcie twarzy, mogą zaopatrzyć się w dowolne oprawki, ponieważ we wszystkich będą wyglądać dobrze. Pamiętać należy jedynie o tym, by szerokość ramek okularowych nie była większa niż szerokość twarzy.

Do twarzy trójkątnej dobieramy okulary owalne bądź trójkątne, najlepiej jeśli maja delikatne, jasne oprawki. Dobrze wyglądają również okulary półramkowe.

W przypadku twarzy kwadratowej powinniśmy dążyć do złagodzenia rysów poprzez wybór okularów z zaokrąglonymi brzegami, bądź też oprawek okrągłych. Dobrze sprawdzą się też tzw. kocie okulary.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *