oprawki do okularów

Klasyczne oprawki do okularów wpisują się w sentymentalny trend powrotu do lat 90tych.

Myślę, że nie tylko w sercach przedstawicieli pokolenia osób urodzonych w latach 70 i 80 – lata 90 zajmują szczególne, niepodważalne miejsce. Często „mitologizowane”, przestawiane jako złoty okres. Lata dziewięćdziesiąte to w Polsce pierwszy od dłuższego czasu powiew świeżości, wolności i jednocześnie importu mody i kultury z zachodu. W latach dziewięćdziesiątych zrobiło się naprawdę bardzo kolorowo i bardzo indywidualnie. Pojawiło się miejsce na nasz niepowtarzalny charakter. Co prawda importowana moda funkcjonowała u Nas w sposób „niezwykły”, bo mieszała się z pozostałościami poprzedniej epoki, ale wywarła na pewno trwały wpływ na pokoleniu dzisiejszych 30 i 40 latków. Wpłynęła też oczywiście na to, czego, jakich produktów szukają dziś tworząc swoje codziennie stylizacje.

Za czym więc tęsknimy i co nam się kojarzy z latami 90tymi?

Na pewno nieśmiertelne obuwie sportowe, popularne dziś Sneakersy są w ogromnym stopniu inspirowane kultowymi modelami sprzed ponad 20 lat. Popularne, sprane jeansy z nogawkami w marchewkę? Oczywiście, to również jawne nawiązanie do lat 90tych, podobnie jak ubrania oversize (np. swetry) i ponowne zainteresowanie wieloma streeatwearowymi markami, które największe sukcesy odnosiły właśnie w latach 90tych.

We wszystkich stylizacjach nawiązujących do „najntisów” nie może zabraknąć charakterystycznych okularów, zarówno korekcyjne jak i przeciwsłoneczne – wiele współczesnych bardzo chętnie wybieranych modeli jawnie nawiązuje do klasyki lat 90tych.

Pamiętacie Leona Zawodowca? Głośny film Luca Bessona swą premierę miał w 1994 roku. A okulary, które nosił w nim Jean Reno? Tak, charakterystyczne oprawki do okularów znajdziemy dziś w portfolio wielu producentów i coraz częściej widzimy je nie tylko w klipach muzycznych, ale codziennie na ulicy.

A popularne i nieśmiertelne awiatory? Oczywiście one pojawiły się wcześniej, lecz nie można pominąć ogromnej fascynacji nimi w latach 90tych, która właśnie teraz wzbogacona o charakterystyczny outfit z epoki przeżywa swój renesans.

Lata 90 to także miejsce na szalone kolory, grube oprawki i fantazyjne wzory, które nosili zarówno mężczyźni jak i kobiety. One także świetnie rozwinięte zyskują dziś ogromną popularność.

Wydaje się, że fascynacja latami 90tymi nie minie szybko jak kolejna moda, ich powrót jest naprawdę spektakularny i powinien na długo zagościć nie tylko w naszych szafach, ale również w postaci wielu gadżetów. Wiele osób naprawdę za nimi tęskniło.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *