Wiosenne kolory

Wiosenne kolory – bądź gotowy na nowy sezon

Wiosenne stylizacje

kolory wiosnyWiosna nadchodzi szybkimi krokami. Mimo, że na zewnątrz wciąż śnieg, a w kalendarzu ciągle luty moda i sklepy odzieżowe powoli zaczynają się interesować wiosennymi stylizacjami. Już wkrótce  w sklepach będzie można kupić buty wiosenne oraz wszelkiego rodzaju ubrania i dodatki przeznaczone na zdecydowanie cieplejsze dni niż mroźna zima. Co ciekawe, tak naprawdę zawsze bardzo ciężko jest jednoznacznie zdefiniować czym jest i jak będzie wyglądać wiosenna stylizacja. Wynika to przede wszystkim z faktu, że wiosenne stylizacje są po prostu w swej naturze nieprzewidywalne. Dlaczego?

Nie ma na to pytanie żadnej prostej odpowiedzi. Taka jest po prostu natura wiosny – zmienna i nieprzewidywalna w swej frywolności i nowo odrodzonej radości. Jedno jednak jest pewne wiosenne kolory pozostają niezmienne. Czym zatem charakteryzują się wiosenne kolory i jak możemy je odróżnić od kolorów zimy czy jesieni? Czy chodzi tylko o to, że kolory nawiązują do kolorów natury charakterystycznych dla danej pory roku czy tez mowa tutaj jednak o czymś zupełnie innym?

Wiosenne kolory – trendy

wiosnaKolory obowiązujące w danych porach roku, a zatem także wiosenne kolory w pewnym stopniu nawiązują oczywiście do kolorów natury w danym okresie. Wystarczy choćby tutaj zastanowić się nad takimi możliwościami jak: biele, czernie i szarości, które przeważają w stylizacjach zimowych, czy też ciepłe kolory jesienne takie jak brąz, pomarańcz czy czerwień, które z pewnością znajdziemy w stylizacjach obowiązujących w okresie jesiennym. W przypadku wiosennych kolorów mowa zatem często łagodnych pastelowych odcieniach. Ale wiosenne kolory to jednak nie tylko łagodne zielenie czy błękity. Co jeszcze możemy spotkać w wiosennych stylizacjach?

Wiosenne kolory to także dużo bardziej zdecydowane czerwienie czy ponadczasowe czernie. Mimo, że na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że wiosna to tylko jasne kolory aby takie jasne stylizacje miały swój własny charakter warto przełamać je czymś zdecydowanie żywszym i bardziej charakterystycznym. Kolorami, które się idealnie do tego nadają są właśnie z pewnością bardzo zdecydowane mocne kolory w intensywnych barwach lub właśnie tradycyjne i zawsze eleganckie czernie. Co ciekawe, biel to także niezwykle ciekawe uzupełnienie wiosennych stylizacji.

Wiosenne kolory nie muszą być zatem wcale nudne lub monotonne. Co więcej mogą one być dosyć wyraziste i faktycznie mogą skutecznie zwracać uwagę przechodniów. Warto o tym pamiętać przy faktycznym planowaniu swojej stylizacji i wyborze dodatków.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *