Sportowe okulary

Sportowe okulary

Sportowe okulary – czy tylko dla sportowców?

Sportowe okulary można uznać za typ okularów przeciwsłonecznych, zwykle bowiem mają kolorową soczewkę oraz filtry UV, dzięki czemu oczy są bezpieczne podczas wykonywania rozmaitych aktywności. Wystarczy wrócić do początków powstawania okularów przeciwsłonecznych, by jeszcze lepiej zauważyć tę konotację. Okulary przeciwsłoneczne powstały bowiem z myślą o sportowcach i pilotach, a dopiero z czasem upowszechniły się wśród osób wykonujących „bezpieczne” zawody.

Czym charakteryzują się sportowe okulary?

Sportowe okulary są niezwykle trwałe. Zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów odpornych na uszkodzenia. Podczas wykonywania rozmaitych dyscyplin sportowych nie trudno o kontuzję. Również okulary są narażone na niebezpieczeństwo, dlatego powinny być przede wszystkim solidne i na tyle dobrze dopasowane, by nie zsuwały się z twarzy przy każdym gwałtownym ruchu oraz podczas upadku. Nie wszyscy sportowcy lubią nosić okulary, ale dla kierowców samochodów, quadów czy spadochroniarzy, są one niezbędne. Okulary chętnie zakładają również narciarze, biegacze, golfiści czy osoby uprawiające kolarstwo czy jeździectwo konne.

Kształty i kolory okularów sportowych

Sportowe okulary są zwykle kolorowe. Sportowcy lubią modne lustrzanki wykonane z tworzyw sztucznych. Niektóre okulary, poza zwykłymi zausznikami, posiadają także specjalne gumki, gwarantujące lepszy komfort użytkowania. Ponadto ważny jest opływowy kształt okularów, dzięki czemu oprawki dobrze przylegają do twarzy, a wiatr i ostre światło słoneczne nie mogą dostać się do oczu. Większość okularów sportowych nadaje się zarówno do wykonywania sportów letnich, jak i zimowych. Wyjątkiem są tutaj gogle narciarskie.

Gdzie można kupić okulary sportowe?

Niektóre duże salony optyczne mają w swojej ofercie okulary dla osób aktywnych, choć najprościej jest zaopatrzyć się w nie na stronach sprawdzonych producentów. Sportowe okulary marek takich jak: Vogue, Maui Jim, Ray-Ban, Oakleym czy Police, oferuje sklep internetowy Eyemasters znajdujący się pod adresem eyemasters.pl/pl/2021-sportowe. Okulary sportowe mogą wyglądać niezwykle oryginalnie, choć niektóre z nich na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od tradycyjnych okularów przeciwsłonecznych. Najważniejsza jest konstrukcja, trwałość materiałów oraz komfort podczas użytkowania – także bardzo intensywnego.

Sportowe okulary – czy tylko dla sportowców?

Zdecydowanie nie! Okulary tego typu mogą nosić wszyscy, choć polecane są osobom aktywnym. Osoba aktywna to przecież nie tylko zawodowy sportowiec. Idealnie dopasowane, komfortowe sportowe okulary mogą nosić także laicy, dla których aktywność fizyczna to po prostu forma wypoczynku. Aktywny wypoczynek będzie znacznie przyjemniejszy, jeśli ostre słońce i porywisty wiatr nie będą męczyć wrażliwych oczu. Ponadto okulary przeciwsłoneczne, w tym sportowe, to po prostu ładny, modny gadżet dopełniający całości stylizacji w czasach, gdy wszyscy chcą być fit.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *