Okulary Tommy Hilfiger

Okulary Tommy Hilfiger

Klasyka i nowoczesność w jednym – okulary Tommy Hilfiger

Amerykańska marka Tommy Hilfiger stoi niejako w opozycji do projektów włoskich domów mody. To prawda, że Włochy są stolicą mody i że to tam powstają luksusowe kreacje na czerwony dywan, jednak zagraniczne marki także wyznaczają trendy. Szczególnie ciekawe projekty ubrań i dodatków tworzy właśnie Tommy Hilfiger. Nie zawsze wiodło mu się równie dobrze, jednak obecnie okulary Tommy Hilfiger oraz mnóstwo innych wyrobów, uważane są za godne podziwu, umiejętne łączenie klasyki z nowoczesnością.

Tommy Hilfiger i jego pierwsza próba sił

Tommy HilfigerTommy Hilfiger pochodzi z rodziny wielodzietnej, co w połowie ubiegłego wieku stanowiło sporą przeszkodę do zdobycia należytego wykształcenia. Rzeczywiście, Tommy nie skończył nawet liceum, za co został wyrzucony z domu. Jako dwudziestolatek zajmował się sprzedażą detaliczną na własną rękę, ale miał o wiele wyższe ambicje. Niedługo potem przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie zamierzał zrealizować swoje marzenie o byciu projektantem, co wkrótce mu się udało. Tommy był wytrwały w dążeniu do celu, miał też niezwykły talent i smykałkę do interesów. Oczywiście nie zawsze wiodło mu się doskonale, jednak ostatecznie odniósł sukces i dziś jest jednym z najmocniej cenionych projektantów na świecie.

Tommy Hilfiger jako uznany kreator mody

Talent Tommy’ego doceniało wielu innych projektantów. Współpracę proponował mu m.in. Calvin Klein, jednak Hilfiger pozostawał nieugięty – chciał pracować na własny rachunek. Nie zawsze było łatwo, jednak w ostatnich latach wiedzie mu się całkiem dobrze. Jego projekty zachwycają nowatorskością, choć nie można powiedzieć, że nie interesują go wzory i motywy klasyczne. Umiejętne połączenie klasyki z nowoczesnością doskonale odzwierciedlają okulary Tommy Hilfiger.

Okulary Tommy Hilfiger – projekty dla każdego

Przez lata Hilfiger zajmował się głównie projektowaniem ubrań, jednak wkrótce podjął decyzję o poszerzeniu działalności. Zaczął tworzyć perfumy, artykuły dekoracyjne (wnętrzarskie), dodatki, takie jak okulary Tommy Hilfiger (do kupienia na stronie sklepu eyemasters).

Okulary tej marki to teoretycznie dość proste projekty, jednak w praktyce każdy detal jest doskonale przemyślany. Oprawki mają być wygodne, klasyczne, pasujące do większości stylizacji i kształtów twarzy. Nie znaczy to jednak, że projekty są nudne. Przeciwnie – da się w nich zauważyć nowatorski akcent, modne barwy, oszczędne, ale ciekawe zdobienia. W okularach marki Hilfiger każdy ma się czuć zarazem skromnie i luksusowo. To propozycja dla tych, którzy cenią sobie klasykę, ale z nutką szaleństwa.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *