Letnie kolory

Letnie kolory – na co zwrócić uwagę

Letnie kolory czyli jakie

kolory lataKolory mają naprawdę bardzo duże znaczenie w naszym życiu. Nie od dzisiaj wiadomo przecież, że kolory maja niebagatelny wpływ na to jak wygląda nasza perspektywa na świat, jakie ten świat i otaczającą nas rzeczywistość odbieramy a także w jaki sposób ma ona bezpośredni wpływ na nasze reakcje – zarówno te czysto fizyczne jak również te psychologiczne, dotyczące bardzo często naszej podświadomości, a więc te z których nie do końca zdajemy sobie sprawę. Co ciekawe, przywykło się mówić o różnego rodzaju paletach barw czy kolorów. Mammy na przykład wiele odniesień takich jak kolory zimy, kolory natury czy letnie kolory.

O ile niektóre z tych zwrotów faktycznie wydają się proste i łatwe do zrozumienia o tyle inne wcale już takie bardzo oczywiste nie są. Jak zatem podejść do takiej właśnie sytuacji kiedy nie umiemy zdefiniować kolorów. Ciekawym przykładem będą tutaj na pewno tak zwane letnie kolory. W odróżnieniu od kolorów jesieni czy zimy nie są one łatwe do wyobrażenia. Kolory zimy to przecież biele, szarości i ewentualnie jasne błękity. Kolory jesieni to już oczywiste kolory odnoszące się do jesiennych liści – do intensywnych brązów, czerwienie, żółci czy ostatnich prześwitów zgaszonej zieleni. Czym są zatem tak słabo definiowalne kolory lata?

Najważniejsze kwestie

Letnie kolory w modzieNajważniejsze kwestie tutaj to przede wszystkim zdefiniowanie do czego mogą się odnosić takie kolory lata. Po pierwsze zatem letnie kolory to kolory, które odnoszą się do pełni kolorów natury – do rozkwitu i olbrzymiego nasycenia barw, które ma olbrzymi wpływ na to jak się czujemy. W letnich kolorach będzie przede wszystkim chodzić o niezwykła intensywność i nasycenie barw. Mamy tutaj także kolory, które będą się odnosić do kolorów związanych z typowo wakacyjnym obrazkiem – a więc kolory piasku, błękitnego nieba czy lazurowej wody.

Letnie kolory to zatem w praktyce takie odcienie jak na przykład: błękity, intensywne zielenie, soczyste pomarańcze czy ogniste czerwienie. Warto jednak tutaj także zaznaczyć, że tego typu kolory to także kolory które po prostu są niezwykle intensywne, a w praktyce oznacza to ,ze wybierając letnie kolory jako dominujące musimy się liczyć z tym, że nasza stylizacja będzie po prostu dosyć intensywna. Warto więc zwrócić tutaj uwagę właśnie na te kwestie, które także mogą mieć tutaj naprawdę bardzo duże znaczenie. Szczególnie jeśli chcemy także dodatkowo zwrócić uwagę na to jak wygląda sytuacja jeśli chodzi o kwestie związane z wyborem dodatków- dodatki maja przecież tutaj także dosyć duże znaczenie i nie należy o tym zapominać.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *