Oprawki Wayfarer

Oprawki Wayfarer

Oprawki Wayfarer, czyli kupujemy klasyczne okulary

Klasyka zawsze jest w modzie. Klasyczne ubrania w zestawieniu z innymi, nieco bardziej szalonymi częściami garderoby, wyglądają naprawdę doskonale, zaś klasyczne dodatki (np. oprawki Wayfarer) pasują do każdego stroju. Z tego powodu, mimo nieustannie zmieniających się trendów, wiele osób wybiera rzeczy w uniwersalnych wzorach i stonowanych kolorach.

Czym jest klasyka? Klasyczne okulary

Okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne służą ściśle określonym celom. Korekcyjne mają niwelować wadę wzorku, zapobiegać jej pogłębianiu i umożliwiać poprawne widzenie. Z kolei przeciwsłoneczne mają chronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV. Oczywiście oprócz tego można wymienić także inne rodzaje okularów, m.in. laboratoryjne czy po prostu „zerówki”, czyli okulary, które nie pełnią żadnej innej funkcji poza estetyczną.

Okulary, które kupujemy wyłącznie z myślą o funkcjach użytkowych, nie muszę mieć wymyślnych kształtów ani wyróżniających się kolorów. Najlepiej sprawdzą się zatem oprawki Wayfarer albo inne klasyczne modele. Klasyczne, czyli wyróżniające się harmonią i prostotą, przez lata uważane za doskonałe. Wiele klasycznych oprawek posłużyło za wzór dla kolejnych modeli okularów.

Klasyczne oprawki okularów – przykłady

Okulary WyafarerZa klasyczne uznaje się te modele, które powstały przed laty i do tej pory uznawane są za najlepsze i najładniejsze. Mimo że na przestrzeni lat na rynku pojawiały się nowe modele okularów, nadal wiele osób jest zainteresowanych zakupem tych klasycznych. Dlaczego? Bo świadczą o dobrym guście osoby, która je nosi, poza tym pasują do każdego stroju i na każdą okazję.

Za najbardziej kultowe uznaje się modele stworzone przez markę Ray-Ban, a więc oprawki Aviator i oprawki Wayfarer (zamówisz je na stronie eyemasters.pl pod tym linkiem). Kolejne modele tej marki (np. Clubmaster) również zyskały spore grono wielbicieli. Oczywiście inne światowe marki także wypuściły na rynek optyczny bardzo ciekawe modele okularów, po które chętnie sięgamy także i dzisiaj. Warto wspomnieć chociażby o „składakach” marki Persol.

Oprawki Wayfarer – co je wyróżnia?

Model Wayfarer powstał kilkadziesiąt lat temu. Początkowo miały to być okulary dla lotników czy osób zajmujących się sportem, ale bardzo szybko weszły do użytku powszechnego. W przeciwieństwie do Aviatorów, oprawki Wayfarer są nieco grubsze i mają ostrzejsze rysy. Świetnie sprawdzały się w produkcjach filmowych i w dużej mierze to właśnie gwiazdy kina przyczyniły się do wypromowania tego modelu.

Okulary Wayfarer są bardzo uniwersalne, zatem będą pasować do niemal każdego typu twarzy. Oczywiście pod warunkiem, że dobierze się odpowiedni rozmiar.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *