Oprawki damskie

Oprawki damskie – jak wybrać

Oprawki damskie – cechy charakterystyczne

Chcąc efektownie uzupełnić stylizację wiele osób decyduje się na zakup okularów przeciwsłonecznych. Często myśląc o zakupie rozważamy takie czynniki jak jakość ochrony przeciwsłonecznej, materiał wykonania, model okularów, kolor szkieł a wreszcie firma. Dla wielu osób najważniejszym czynnikiem wpływającym na zakup okularów przeciwsłonecznych jest właśnie firma oraz popularność danego modelu. Wystarczy choćby pomyśleć o niesłabnącej popularności okularów firmy Ray-Ban. Słynne modele tej firmy takie jak aviatory czy wayfarery to już kultowe okulary przeciwsłoneczne gwarantujące ponadczasowość stylizacji i subtelną elegancję. Co ciekawe mało osób jednak spędza dłuższą chwilę nad wybraniem właściwych oprawek.

Oprawki z reguły można podzielić na damskie, męskie i unisex. Te ostatnie to oprawki, które nie są określone dla danej płci i mogą być noszone zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Mimo, że w dzisiejszych czasach coraz więcej osób nie zwraca już uwagi na dokładny podział produktów na damskie i męskie, są jednak cechy które wyraźnie wskazują w jakiej kategorii mieści się dany produkt. Oprawki damskie okularów charakteryzuje subtelny styl i elegancja. Oprawki damskie mają zazwyczaj miękkie linie i lekką budowę. Często występują także w szerszej gamie kolorystycznej niż oprawki męskie.

Oprawki damskie – efekty stylizacji

Dobrze dobrane oprawki damskie mogą naprawdę ciekawie uzupełnić stylizację. Aby właściwie wybrać oprawki należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Po pierwsze oprawki muszą być dopasowane do kształtu twarzy. Przykładowo grube oprawki o zaokrąglonych liniach nie będą wyglądać dobrze u osoby o okrągłym kształcie twarzy. Przed zakupem warto więc przymierzyć kilka rodzajów okularów z zasadniczo różnymi typami oprawek, aby przekonać się co będzie nam najbardziej pasowało. Kolejna sprawa to materiał z którego wykonane są oprawki. Tutaj musimy określić czy okulary będą nam służyć na co dzień czy też będziemy ich używać sporadycznie. Jeśli myślimy o codziennym użyciu lepszym rozwiązaniem będą oprawki, które są elastyczne i łatwo dostosują się  do kształtu twarzy. Jednocześnie nie będą nas obcierać. W przypadku sporadycznego użycia oprawki mogą być twardsze i mniej elastyczne.

Pamiętając o tych kilku zasadach możemy mieć pewność, że wybierzemy właściwe okulary, które nie tylko uzupełnią naszą stylizację, ale także sprawią, że okulary będą wygodne i zapewnią nam komfortowe użytkowanie. Warto osobiście odwiedzić sklepy, aby wypróbować różne modele na żywo. Jeśli chodzi o same zakupy, to okulary możemy już potem zamówić przez Internet. Jeżeli szukasz oprawek damskich zapoznaj się z ofertą sklepu internetowego Eyemasters.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *