Nowoczesny styl

Nowoczesny styl

Nowoczesny styl – indywidualna moc

Świat ciągle idzie do przodu i nie ma możliwości, żeby go zatrzymać. Ci, którzy z różnych względów chcieliby by świat stanął w miejscu nie chcą tak naprawdę żyć. Życie to przecież ciągły rozwój i postęp, to ruch do przodu, który jest nieustanny i ciągły. Nowoczesność jest zatem naszym chlebem powszednim, czy tego chcemy czy nie. Nowoczesność, dla wielu osób tak przerażająca jest tak naprawdę pełna obietnic na przyszłość i szans. Taki sam jest nowoczesny styl. Czym dokładnie jest nowoczesny styl, w jakich aspektach się przejawia i czy jest idealny dla wszystkich?

Nowoczesny styl to przede wszystkim poczucie indywidualności i silna personalizacja. Bez względu na to czy mamy na myśli nowoczesny styl w architekturze, w projektowaniu wnętrz czy po prostu nasz indywidualny styl ubierania nowoczesność objawia się w każdym z nich poprzez indywidualizację. Pozostałe cechy ogólnie definiujące nowoczesny styl to także prostota i praktyczność w połączeniu z łatwością i przyjemnością. Jak zatem w praktyce wygląda ktoś kogo styl definiujemy jako nowoczesny?

Nowoczesny styl – okulary

By lepiej zilustrować przykład skupmy się na nowoczesnym stylu ubierania. Nowoczesność objawia się tutaj na silnym zaakcentowaniu swojego ja. To własne ja jest w centrum stylu i objawia się w każdym elemencie ubioru czy w dodatkach, które dobieramy do stylizacji. Własne ja nie jest nigdy przytłoczone czy okryte pierzynką składającą się z masy ekskluzywnych materiałów, które jednak nic nie znaczą. Własne ja jest na powierzchni, tylko delikatnie otulone, ale doskonale widzialne. Co ciekawe, to dodatki mogą pomóc w zdefiniowaniu stylu.

Jednym z takich dodatków są z pewnością okulary. Nie ma znaczenia czy są to okulary korekcyjne czy przeciwsłoneczne, jeśli są tylko odpowiednio dobrane to z pewnością spełniają swoją funkcję. Okulary powinny działać jak stare zwierciadło, które trochę zamazuje nasz obraz, ale nie na tyle by ukryć jego cechy. Gdy przeglądamy się w takim zwierciadle nadal widzimy siebie, a co więcej możemy zobaczyć siebie trochę mocniej i trochę bardziej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *