Markowe okulary Ray-Ban

Markowe okulary Ray-Ban

Markowe okulary Ray-Ban kiedyś i dziś

Okulary marki Ray-Ban uznawane są za jedne z najlepszych na światowym rynku optycznym. Popularność zyskały wiele lat temu, nosiły je największe gwiazdy kina i estrady. Obecnie dostęp do okularów tej marki jest większy i coraz więcej osób stać na ich zakup. Nie oznacza to jednak, że markowe okulary Ray-Ban nie są już tak eleganckie i trwałe jak dawniej. Przeciwnie – marka wciąż dba o najwyższą jakość swoich produktów.

Markowe okulary Ray-Ban – historia marki

Marka Ray-Ban powstała w 1937 roku, ale już rok wcześniej wyprodukowano pierwsze okulary. Marka została założona przez firmę Bausch & Lomb i tak funkcjonowała przez wiele lat. W tym czasie wciąż powstawały nowe, kultowe dzisiaj modele okularów. W 1999 roku nastąpiła zmiana właściciela. Markę Ray-Ban sprzedano włoskiej firmie Luxottica Group za 640 mln USD. Luxottica Group mocno pracowała nad rozwojem i tak słynnej już marki. W 2014 roku markowe okulary Ray-Ban (zyski z ich sprzedaży) stanowiły niemal 30% sprzedaży firmy Luxottica. Obecnie Ray-Bany są jednymi z najchętniej kupowanych okularów na świecie.

Kultowe modele okularów marki Ray-Ban

Na przestrzeni lat marka Ray-Ban wypuściła na rynek optyczny całe serie stylowych okularów. Początkowo zaopatrywali się w nie przede wszystkim piloci oraz sportowcy, czyli wszyscy ci, którym ostre słońce utrudniało wykonywanie obowiązków. W przypadku pilotów nie tylko utrudniało, ale na wysokościach stanowiło wręcz zagrożenie. Najsłynniejsze modele okularów marki Ray-Ban to nieśmiertelne Aviatory, model Wayfarer i Clumbmaster. Warto wspomnieć również o modelach Caravan, Smart Set,  Olympian I i Olympian II oraz Balorama. Ray-Bany to okulary dedykowane zarówno panom, jak i paniom, choć seria dla pań powstała dopiero w 1958 roku.

Markowe okulary Ray-Ban, ich różnorakie modele, nosiły takie gwiazdy jak: Marilyn Monroe, Tom Cruise, Cary Grant, Kim Novak czy Audrey Hepburn. Okulary pojawiły się w wielu hollywoodzkich produkcjach.

Markowe okulary Ray-Ban dominują na globalnym rynku

Globalny rynek optyczny to nie tylko markowe okulary Ray-Ban (do kupienia na stronie eyemasters.pl), ale też szereg innych okularów, pochodzących od światowych producentów, takich jak Calvin Klein, Channel, Gucci, Versace czy Lacoste. Mimo to statystyki pokazują, że to właśnie Ray-Bany cieszą się największą popularnością. Mimo, że są to produkty z wyższej półki, nie ma najmniejszego problemu z ich dostępnością w różnorakich krajach. Modele tej marki znajdziemy w wielu polskich salonach optycznych, ale też w Internecie. Okulary Ray-Ban są w dobrym guście. Umiejętnie łączą klasykę z nowoczesnością, są doskonale wykonane, trwałe i wyjątkowo dobrze się noszą.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *