kolory natury

Kolory natury – inspiracje

Kolory natury – co jest istotne

Kolory natury mają naprawdę bardzo duże znaczenie jeśli chodzi o to w jaki sposób postrzegamy otaczający nas świat. Nie chodzi tutaj o samo postrzeganie natury i jej kolorów, lasów, pól czy wody, ale o kolory natury w naszym otoczeniu na co dzień, w pracy, w biurze czy w domu. Kolory natury mogą być przecież z powodzeniem wykorzystywane w urządzaniu wnętrz, a także w wyborze stylizacji, odzieży czy dodatków. Aby jednak w pełni zrozumieć taką moc natury warto tutaj zdawać sobie sprawę, że kolory natury mogą mieć tak naprawdę bardzo wiele odcieni.

Będzie tutaj zatem przede wszystkim mowa o takich kolorach jak na przykład: naturalne kolory najczęściej kojarzone z ziemią takie jak brązy, beże czy odcienie szarości, ale także o żywszych odcieniach często kojarzonych z konkretnymi elementami natury, takimi jak na przykład morze i jego błękit, las i jego zieleń czy róża i jej niezwykle intensywna czerwień. Są to z pewnością kolory, które maja tutaj naprawdę także duże znaczenie i pole do popisu. Kolory natury mają oczywiście najlepszy efekt jeśli chodzi o duże przestrzenie, mowa tutaj na przykład o takich rzeczach jak kolory ścian, kolory podłóg czy kolory mebli. Kolory natury mogą jednak także odgrywać dużą rolę jeśli chodzi o stylizacje – tutaj będzie mowa przede wszystkim o fakcie, że stylizacje w kolorach natury mogą sprawiać faktycznie ciekawe i naturalne wrażenie. Warto mieć to na uwadze.

Dodatki i buty

kolorowe szkłaKolory natury co ciekawe, nie muszą być związane z odzieżą i całością stylizacji. Bardzo często może tutaj jednak chodzić o kolory dodatków. Co ciekawe, umiejętnie wybrane dodatki mogą tutaj mieć naprawdę niebanalny efekt. Mowa tutaj na przykład o właściwie dobranych okularach przeciwsłonecznych. Okulary przeciwsłoneczne ze szkłami w kolorze brązu czy delikatnego beżu w połączeniu z wyrazistym kolorem oprawek takim jak zieleń czy pomarańcz mogą także w zaskakujący sposób wyróżnić naszą całą stylizację. Aby jednak takie zestawienie faktycznie mogło się fajnie sprawdzić powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na fakt, że kolory natury nie powinny ograniczą się tylko i wyłącznie do kolorów neutralnych, beżów, brązów czy innych mało wyrazistych barw. Wtedy całość stylizacji może się po prostu nagle okazać nijaka i brzydka. Warto mieć także te właśnie kwestie na uwadze.

W końcu, to że mamy koniec lata nie musi wcale oznaczać, że moda na okulary przeciwsłoneczne się kończy. Wprost przeciwnie, w czasie jesieni możemy także przecież liczyć na jeszcze wiele ciepłych dni.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *