Kolorowe stylizacje

Kolorowe stylizacje

Wiosna kolorów – kolorowe stylizacje

Za oknem jest już coraz cieplej, przyroda budzi się do życia i wita nas żywymi barwami, a my po zimowej aurze pragniemy zmian. Najczęściej dotyczą one właśnie stylizacji, ponieważ pora wiosenna jest idealnym momentem, aby zacząć wybierać kolorowe stylizacje. Odkładamy ciemne grube swetry do szafy, a wyciągamy kolorowe ubrania. Ma to związek również z naszym samopoczuciem. Wybierając kolorowe stylizacje, czujemy się młodo, świeżo i odważnie.

Dlaczego warto nosić kolorowe ubrania?

wiosenna stylizacjaJesienią i zimą obserwując ulice widzimy większość ludzi w ciemnych brawach ubrań – czerń, szarość, brąz, dlatego na wiosnę wielu z nas stara się zmienić swoje przyzwyczajenia i myśli właśnie o kolorowych stylizacjach. Kolory dodają nam energii, odmładzają, a dobrze dobrane odcienie sprawiają, że zarówno nasza karnacja, jak i sylwetka prezentuje się zdecydowanie korzystniej.

Mit „czarnego” koloru

Często słyszymy, że czarny kolor wyszczupla, a każdy człowiek dobrze w nim wygląda i nie warto inwestować w kolorowe stylizacje. To wielki błąd, ponieważ dobrze dobrany kolor jest w stanie zdziałać cuda i wpłynąć korzystnie na nasz wygląd. Warto zatem postawić na kolory i nauczyć się ich łączenia, a na pewno zwrócimy na siebie pozytywną uwagę otoczenia. Czarny kolor często nas postarza, a ubrani od góry do dołu w ciemne kolory wcale nie wyglądamy ani szczuplej, ani ciekawiej.

Zmiany w szafie – kolorowe stylizacje

Jeśli do tej pory chodziliśmy tylko w ciemnych kolorach, drastyczna zmiana i kupowanie ubrań w bardzo jasnych, żywych kolorach może nie być dobry pomysłem. Warto zacząć od małych zmian – w tym sezonie bardzo modnym kolorem jest fiolet. Wrzosy i ciemniejsze odcienie fioletu będą królować w wiosennych, kolorowych stylizacjach.

Dodatki w kolorowych stylizacjach

Warto również wiedzieć, jak dobierać dodatki, jeśli wybieramy kolorowe stylizacje. Łącznie kolorów wbrew pozorom nie jest wcale łatwą sprawą, dlatego można poczytać ciekawe blogi modowe, które podpowiedzą nam odpowiednie zestawy, właśnie dotyczące kolorowych stylizacji. Dobrym pomysłem jest także kontrast – dodatki w ciemniejszych kolorach, czy w niezastąpionym srebrze i złocie.

Modowe pułapki

Oczywiście nie możemy przesadzać z kolorowymi stylizacjami, może się okazać, że wcale nie będziemy wyglądać interesująco, ale niestety komicznie. Nie warto próbować nosić na sobie wszystkich kolorów, które przyjdą nam do głowy, gdyż taki ubiór na pewno nie będzie wzbudzał pozytywnych reakcji. Warto poświęcić troszkę czasu i odpowiednio przygotować się do wiosny, na pewno jednak warto odważnie nosić kolor.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *