Jak czyścić okulary

Jak czyścić okulary

Jak czyścić okulary, by uniknąć uszkodzeń?

Okulary nie wymagają zanurzania i mycia w ciepłej wodzie, ale samo chuchanie i przecieranie skrawkiem bluzki to zdecydowanie za mało. Okulary dość łatwo jest pobrudzić – wystarczy przypadkowe dotknięcie soczewki palcem czy opady atmosferyczne. Tymczasem brudne szkła sprawiają, że noszenie nawet najlepiej dobranych okularów przestaje być komfortowe i wzrok szybko się męczy. Zatem czym i jak czyścić okulary?

Współczesne soczewki trudniej porysować

Produkowane obecnie soczewki okularowe wykonywane są z trwałych, odpornych na urazy i zarysowania materiałów. Kiedyś, w razie upadku, szklane soczewki dzieliły się na wiele kawałków, tymczasem współcześnie takie sytuacje rzadko mają miejsce.

Warto również zauważyć, że najnowsze technologie pozwalają na idealne dopasowanie soczewek do oprawek, dzięki czemu nie istnieje ryzyko, że soczewka wypadnie z ramki.

Współczesne soczewki mogą być wyposażone w różnorodne powłoki, dzięki którym użytkowanie okularów staje się bardziej komfortowe. Niektóre z powłok wymagają specjalnego traktowania, dlatego warto wiedzieć jak czyścić okulary pokryte np. powłoką hydrofobową.

Jak czyścić okulary? Porady

Okulary należy czyścić miękką szmatką, najlepiej specjalistyczną ściereczką z mikrofibry, którą otrzymujemy w pakiecie z okularami. Ściereczką można nabyć także osobno w każdym salonie optycznym.

Oprócz ściereczki, warto wyposażyć się w płyn w sprayu, który umożliwia dokładne usunięcie wszelkich zabrudzeń, a także nawilża i pielęgnuje soczewkę. Chroni ją również przed przywieraniem brudu.

Specjalistyczny płyn w połączeniu z mikrofibrą sprawia, że soczewka jest czysta, lśniąca i przejrzysta. Zimą jeszcze lepiej sprawdzi się płyn zapobiegający parowaniu soczewek.

Jak czyścić okulary? Na pewno bez użycia papieru czy szorstkich tkanin. Niewskazane jest również używanie płynu do mycia naczyń czy też detergentów innego rodzaju. Jeśli płyn czyszczący i mikrofibra nie radzą sobie z zabrudzeniami, można skorzystać z oferty salonów optycznych, które oferują kąpiel ultradźwiękową.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *