Dieta dla oczu

Dieta dla oczu – co może nam pomóc

Dieta dla oczu – co jeść

Zmysł wzroku to jeden z najważniejszych zmysłów człowieka. Sposób w jaki pozwala nam na odbiór otaczającej rzeczywistości jest niewiarygodny. Nasycenie świata barwą, intensywność gry światła i cienia, postrzeganie przestrzeni, przedmiotów i nas samych powoduje, że wzrok to skarb, który należy bezwzględnie cenić. W dzisiejszych czasach nie jest to jednak łatwe zadanie. Nastawienie na obraz i nieustanny przekaz medialny  to wielkie obciążenie dla oczu. Obrazy, migoczące reklamy i blask otaczającej nas rzeczywistości to radość i adrenalina ale również zmora współczesności. Jak w takiej sytuacji zadbać o wzrok?

Istnieje wiele sposobów i porad jak dbać o oczy. Oprócz ćwiczeń przeznaczonych dla osób, które spędzają długie godziny na pracy przy komputerze popularnością cieszą się suplementy diety. Tabletki zawierające substancje łagodzące i kojące oczy to dla wielu osób codzienność i niezbędny element diety. Zanim jednak sięgniemy po suplementy warto zastanowić się nad dietą i wprowadzeniem produktów naturalnego pochodzenia, które mają wpływ na kondycję naszych oczu. Do produktów bogatych w substancje kojące oczy należą: marchewki bogate w beta karoten, cytrusy z witaminą C, tłuste ryby, które są cennym źródłem kwasów omega 3 oraz takie zielone warzywa jak szpinak, brokuł, jarmuż czy szczypiorek, które są źródłem luteiny. Generalnie dieta dla oczu powinna być bogata w luteinę, antyocjany, produkty bogate w witaminy A, E i C oraz minerały takie jak cynk, selen i mangan.

Dieta dla oczu – zdrowie dla całego organizmu

Co ciekawe wyżej opisana dieta dla oczu jest równocześnie dietą dobrą dla całego organizmu. Nie od dziś wiadomo, że kwasy omega 3 pozytywnie wpływają na kondycję organizmu. Pozwalają utrzymać młodość i witalność ale również zapobiegają takim chorobom jak miażdżyca, schorzenia sercowo-naczyniowe czy otyłość. Podobnie witaminy A, E i C nie tylko wspierają odporność ale i chronią przed wolnymi rodnikami i objawami starzenia. Warto więc dbając o oczy zadbać także o cały organizm, tak aby móc w pełni cieszyć się życiem i otaczającą nas rzeczywistością.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *